Obal na iPhone 4, stejně jako na jakýkoli jiný chytrý telefon, by měl být nedílnou součástí vašeho uvažování při koupi nového telefonu. Můžete samozřejmě namítnout, že si na telefon dáváte dobrý pozor a určitě vám neupadne avšak okolnosti nás velmi často přimějí změnit názor a bez patřičné ochrany může být na nějaké nářky pozdě. iPhone 4 není nárazuvzdorné zařízení a i v běžném provozu může vyklouznout z ruky a způsobit si fatální „zranění“.

Způsobů, jak chránit chytrý telefon je hned celá řada a záleží na více faktorech, podle kterých byste obal měli vybírat. Jako základní rozdělení obalů bychom mohli použít označení kryt a pouzdro. Krytem se většinou rozumí kryt zadní části telefonu a velmi často tuto volbu doprovází ochranná fólie či sklo displeje. Pouzdrem se zakryje celý telefon a schová se velmi často do zámkem uzavíratelné knížky nebo kapsy. Jiné obaly budete nejspíš potřebovat na každodenní nošení a jiné si vyberete na zátěžové aktivity, při kterých je vyšší pravděpodobnost, že vašemu telefonu hrozí nějaká drastičtější újma.

Obal na iPhone 4. Co třeba kryt – nejbarevnější ochránce ze všech

Kryty zadní strany telefonů jsou velmi oblíbenou volbou zvláště mezi mladšími uživateli, protože nabízejí velmi širokou paletu barevných možností, designů, mnohdy i od renomovaných návrhářů, s obrázky oblíbených filmových hrdinů, tekutými písky i barevnými plovoucími flitry a mnoho dalších vychytávek. Nejoblíbenějším materiálem je určitě silikon, pro svou pružnost i cenovou dostupnost, protože se dá pořídit už za několik desetikorun. I přesto má relativně dlouhou životnost a pokud nepotřebujete měnit vzhled vašeho telefonu podle toho, co máte na sobě, vydrží vám poměrně dlouho. V kombinaci s kvalitním ochranným sklem nebo fólií je máte bezpečnost telefonu v běžném provozu zajištěnu velmi uspokojivě. Existují i mnohé další varianty zadních krytů, které kombinují různé typy umělých hmot s různou tvrdostí a dalšími vlastnostmi, stačí si jen vybrat.

Pouzdro zabere víc místa, ale…

Ano, pouzdro, které kryje celý telefon, je vždy objemnější a nevejde se do každé kapsy. Poskytuje trochu jinou ochranu než zadní kryt a určitě zde nemusíte řešit lepení folie nebo skla na displej. Dáváte-li přednost této možnosti, nabídne vám výhody, které u krytu nenajdete. Vybírat můžete hlavně z kožených pouzder, která vždy vypadají velmi elegantně a můžete se rozhlédnout v široké barevné škále. Flipová pouzdra se zámkem mají velmi často šikovné kapsy na kreditní karty nebo bankovky a integrovaný stojánek, který ocení zejména milovníci sledování videa nebo čtenáři.

Jdeme se potápět nebo lézt po skalách

Pokud jste náruživí sportovci, neměli byste přehlédnout, že existují i speciální obaly se vyšší odolností, vhodné pro outdoorové aktivity. Neprodyšně uzavíratelné obaly z průhledných materiálů ocení například potápěči nebo milovníci vodních sportů, vodovzdorné obaly umožňují mít telefon při sobě dokonce i na dně moří a pořídit tak nezapomenutelné fotografie. Outdoorová pouzdra zase cílí na vyšší odolnost použitého materiálu s vyšší absorpcí energie při nárazu, odolností vůči teplu nebo zimě a nemusíte se bát vzít svůj iPhone 4 třeba na kolo jako navigaci.

Kryt nebo pouzdro? Určitě! Váš iPhone 4 vám za to poděkuje!

Ať už se rozhodnete jakkoli a zvolíte jeden univerzální obal na co nejvíce příležitostí, nebo budete měnit kryt každý den podle momentální nálady, určitě nezapomeňte vybírat pečlivě. Zvláště v případě, že se rozhodnete do obalu investovat větší částku, měli byste si být jistí, že obal, který koupíte, padle vašemu telefonu jako ulitý.

Myslíte si, že chránit telefon jakýmkoli krytem je nadbytečná věc a vyhovuje vám právě jeho nahatost nebo považujete obal za nezbytnost, bez které si ho ani neumíte představit?

Michal Crhák

Back to Top