Hledáte-li při odletu z naší metropole bezpečné parkování u letiště, Praha Buštěhrad je jednou z možností, jak ušetřit nějakou tu korunu a přitom získat spolehlivé místo pro vaše auto. Ne vždy se vyplatí parkovat v blízkosti terminálu. Jednak jsou tam parkovací plochy většinou dost drahé a jednak ani kolikrát cena neodpovídá kvalitě. Následující článek vám prozradí, proč se vyplatí parkovat za městem a jak si vyhledat i jiná parkoviště snadno dostupná z letiště. Tak si udělejte kafčo a pusťte se do čtení!

Parkování u letiště si můžete rezervovat online

Sehnat místo na parkování nebylo snad nikdy jednodušší. Protože žijeme v době internetu, můžeme získat v online prostředí prakticky cokoliv, místo na parkovišti nevyjímaje. Nemusíte kvůli tomu dokonce ani hledat jednotlivé weby poskytovatelů parkovacích služeb! Existují chytré online srovnávače, kde během několika vteřin vyhledáte nabídky parkování v blízkosti letiště. Stačí zadat, v jakém městě chcete parkovat a datum, kdy chcete na místě své auto odstavit. Vyhledané nabídky mezi sebou jednoduše porovnáte, vyberete si, co vám nejvíce vyhovuje a vyplněním jednoduchého formuláře stání rovnou zarezervujete. Ano, tak snadné to je! 

Co zohlednit při volbě parkingu

Při výběru parkování, kde bude vaše vozidlo stát několik dní nebo třeba i týdnů, je důležité stanovit si určitá kritéria. Rozhodně se nespokojte s obyčejným stáním u nějaké pofidérní čtvrti. Proto se dobře zamyslete nad tím, co od placeného parkoviště čekáte a nevyhazujte peníze zbytečně oknem. Následující body by vám mohly trochu poradit, podle čeho vybírat.

  • Bezpečná lokalita – prohlédněte si okolí vybraného parkingu alespoň na mapách a ujistěte se, že se v jeho blízkosti nenachází například squaterský slum.
  • Nepřetržitý dohled – zjistěte, zda je parkoviště opatřeno nepřetržitou hlídací službou nebo kamerami.
  • Uživatelské recenze – přečtěte si hodnocení klientů, kteří službu již využili. 

Výhody parkování za městem

Asi největší výhodou parkovacích míst mimo metropoli je jejich přívětivá cena. V hlavním městě nikde neseženete levnější parkování než na periferii. Někdo by si mohl říct, že je to ale k ničemu, když jste od letiště tak daleko. Nikoliv. Nemusíte se bát složitého transportu. Společností, které poskytují parkovací služby, nabízí odvoz vaší maličkosti na letiště i z něj. A to je právě jeden z důležitých důvodů, proč si klienti vybírají například parking v Buštěhradu. Do Prahy i zpět mají zajištěný odvoz a navíc pro své auto získají zabezpečené místo za velmi pěknou cenu.

Využijte nabídku speciálních služeb – odvoz auta

Pokud nechcete vymýšlet, kam auto postavit, a rádi byste přijeli rovnou na letiště a nemuseli nic řešit, pak vás jistě potěší, že některé firmy nabízí nadstandardní službu. A sice že vaše auto z letiště odvezou i přivezou. Funguje to tak, že si předem domluvíte termín, kdy přijedete na terminál a ve stejnou dobu tam bude i řidič, který váš vůz přesune na bezpečné oplocené parkoviště. Po návratu do Čech vám vašeho miláčka také přivezou až k terminálu. Velkou výhodou této služby je skutečnost, že máte jistotu absolutního bezpečí pro vaše vozidlo. Tato parkoviště mají zajištěnou perfektní ochranu v podobě kamerového systému a navíc bývají většinou  pojištěné proti vandalismu, odcizení i přírodním škodám.

A to už je k parkování na periferii a modernímu parkovacímu systému opravdu vše. Co na to říkáte? Pokud jste online srovnávač a rezervační nástroj pro parking u letiště neznali, je na čase jej začít využívat. Bude se vám hodit zejména, pokud cestujete letadlem poměrně často, třeba na služební cesty. 

A jak jste dosud měli ošetřené parkování před odletem na dovolenou vy? Vyzkoušeli jste už někdy třeba službu odvoz auta nebo si neumíte představit, že byste svého miláčka svěřili do péče někomu cizímu? Potěšíte nás, když s námi budete sdílet své názory v komentářích!

Michal Crhák

Back to Top