Přestože nás tvůrci vědeckofantastických filmů přesvědčují, že umělá inteligence ve spojení s virtuální realitou vyvolat to nejúžasnější potěšení, přece jen fyzickou přítomnost partnera to nenahradí. Totéž platí i pro internetové stránky pro dospělé. Existence erotických privátů je nenahraditelná nejméně ze   tří důvodů.

O výběru partnera rozhodne i vůně 

Každý člověk má svou specifickou vůni. Ve světě moderních parfémů sice onu prvoplánovou funkci tak trochu ztrácí , ale na podvědomé úrovni je stále vnímáme. Pokusy prokázaly, že partneři, kteří si “voní” jsou si geneticky vzdáleni. Tím se radikálně zmenšuje pravděpodobnost  jejich vzájemné příbuznosti, což je z hlediska budoucích potomků výhoda. Čím blíže jsou si lidé v rámci příbuzenského vztahu, tím je větší riziko genetického poškození plodu. Proto byl v mnoha kulturách příbuzenský sňatek zapovězen zákonem. Kromě zkušenosti, kterou vládci vtělili do zákonů, se do hry vložila i evoluce tím, že si příbuzní “nevoněli” a tedy nepřitahovali. 

Dotek nelze nahradit

V rámci autoerotiky se umíme dotýkat sami sebe, ale v naprosté většině případů jde o náhradní řešení. K sebeuspokojení člověk sáhne ve chvíli, kdy nemá nikoho k pomilování. Jemné doteky lidského partnera žádná 3D realita nenahradí. Kdyby ho totiž umělá inteligence uměla nahradit, bylo by to fatální pro psychickou pohodu. Začali bychom jako druh vymírat. Už proto, že bychom přestali vnímat svůj protějšek jako součást pokračování rodu. Tuto roli by převzal android. I v tomto případě vědecké studie prokázaly, že miminka, která měla nedostatek doteků se později častěji stávala v dospělosti psychicky nevyrovnanými.

Rovněž věrohodnost je nezastupitelná

V případě věrohodnosti by někdo mohl říct, že ta se ošálit dá. Když se díváte na horor, dostanete strach a pokud máte 3D brýle, vnímáte prostor kolem sebe, který tam ale ve skutečnosti není. Jenže v obou případech víte, že realita není skutečná. Na opravdu plnohodnotný sexuální zážitek si nemůžete hrát. Může vás vzrušit erotický film, ale pořád víte, že je to “jen” film. Výše popsané doteky a vůně spolu s vnímáním skutečné reality, to vše tvoří dohromady koktejl, který rozpumpuje srdce a vyplatí do krve ty správné hormony štěstí. Milování zkrátka musíte věřit. Je možné se pomilovat s nafukovací náhražkou, ale zážitek s kontaktu s živým člověkem to nenahradí.

Sexuální potřeby

To vše mluví ve prospěch erotických privátů, přičemž hlavním důvodem jejich budoucí existence je stoupající počet single žijících lidí. Žijí sice sami, ale to neznamená, že by ztratili své přirozené biologické potřeby. “Pořád se dívat na filmy s erotickou tématikou, to člověka nakonec omrzí. Vlastně mě překvapilo, jak brzy mě přestaly bavit,” říká Petr Landa, který je po rozvodu single už třetí rok a přiznává, že služeb erotických privátů občas využije. “Nevidím v tom nic špatného. Není to nelegální a jsem normální chlap, které prostě ženskou potřebuje”, vysvětluje své jednání. 

Erotické priváty budou mít vždy o zákazníky postaráno

Potřebu sexu jsme my jako lidé schopni se nějaký čas vyrovnat. Různí lidé mají různou potřebu sexuálních aktivit. Někdo má každodenní nutkání, někomu nechybí po dlouhé týdny. Jenže sexuální pud je důležitý pro zachování rodu. Díky tomu, že je nám lidem sex příjemný, si ho umíme užívat víc a častěji, než by bylo potřeba jen z prosté potřeby nevymřít. Mužský organismus vybavený dávkou testosteronu vyžaduje častější potřebu sexu, než žena. Vyplynulo to z průzkumu 1668 sexuálně aktivních žen. Z jejich výpovědí vyplynulo, že často jejich partneři nechápali, že na sex prostě nemají chuť. Obligátní výmluva o bolesti hlavy je natolik “profláklé” klišé, že ho ženy nepoužívají, byť nějakou fyzickou indispozici muž pochopí lépe, než prostý fakt, že se ženě prostě a jednoduše nechce. Tyto problémy jednoduše a účinně řeší právě erotické priváty. Kdo je vyzkoušel, bude souhlasit.

A jak je to s vámi? Existuje něco, co by vám o případné návštěvě erotického privátu zásadně bráníilo už jen přemýšet? Dejte nám vědět v komentářích.

Michal Crhák

Back to Top