Permanentní obočí může být skvělým pomocníkem v dosažení požadované krásy. Avšak v momentě, kdy se trendy posunují jiným směrem a někdejší tvar přestává vyhovovat, představuje vytetovaná linka nevítaný problém. Obočí je totiž jednou z prvních věcí, kterých si lze na člověku všimnout. Jeho tvar pak ovlivňuje celkový ráz obličeje. Co dělat, když potřebujeme přistoupit k odstranění permanentního obočí?

Permanentní obočí není není neodstranitelné

Ačkoliv označení obsahuje slovo permanentní, nelze říci, že tento zákrok vydrží navždy. Doba, kdy se postupně začne ztrácet a blednout, samozřejmě závisí na mnoha faktorech jako je složení použitého inkoustu, metoda tetování a jeho hloubka, typ pokožky nebo dokonce imunita. Po celý život prostě nevydrží. Jak to tedy je?

  • Po roce až dvou začíná permanentní tetování zvolna blednout a pomalu se vytrácet. V případě, že se z nějakého důvodu nechcete podstupovat žádnou proceduru, stačí se obrnit trpělivostí. Čas tento problém vyřeší za vás. Ale pozor!

Váš permanentní make-up nemizí ani po letech? Viníka hledejte v nesprávně použitých barvách

To, že postupně mizí, platí pouze v případě, když byly pro permanentní make-up použity kvalitní barvy .

V případě aplikace klasických barev na tetování, vyčkávání moc platné nebude. Tyto barvy jsou totiž mnohem hůře tělem odbouratelné a mají jiné složení. A dokonce i výsledek použití na tuto část těla také není zcela ideální. V prostředí stále mastící pokožky obličeje dochází k „rozpití“ do míst, kde pigment mít nechcete.

 

V tomto případě nečekejte, že dojde k postupnému vymizení. Maximálně dojde k jemnému vyblednutí, ale i to z povahy použitých barev může trvat roky.

 

Laserové odstranění permanentního make-upu je rychlé a efektivní

V případě, že nechcete čekat na přirozený zánik permanentního make-upu roky nebo jste nešťastnou majitelkou obočí dělaného barvami na tetování, může být odstranění laserem skvělou cestou, jak tento problém definitivně vyřešit a navrátit změny, které se vám nelíbí.

Jak funguje?

  • Odstranění laserem je moderní způsob, který vyniká precizností a minimální bolestivostí.
  • Pracuje tak, že pigment použitý na make-up rozbije na menší částečky. Ty jsou pak zlikvidovány imunitním systémem. Díky tomu dojde k postupnému vymizení nechtěné kosmetické úpravy.

I v tomto případě hraje důležitou roli použitá technika a barvy. Klíčový význam má v tomto případě také imunita, která završuje celkový proces. Je proto dobré si ji hýčkat a povzbuzovat ve správném fungování. Zajímá vás, jaké můžete v tomto případě udělat kroky, aby pracovala tak, jak má?

Chcete všechno perfektní? Svěřte se odborníkům

Kosmetické salóny velmi často nabízejí i odstranění make-upu. Většinou se jedná o různé speciální masti, které se vtírají do kůže a štěpí pigment. Tato metoda však není zcela efektivní a nedokáže si zcela poradit s tmavými pigmentovými skvrnami.

 

Někdy se lze z jejich strany setkat i s nabídkou ošetření laserem. Zde je však potřeba být opatrný vzhledem k nutným certifikacím i tomu, co vlastně daný laser skutečně nabízí. Nesprávně provedený zákrok může skončit i jizvičkami, které nejsou v partii obličeje vůbec vítané.

Výkonný laser je totiž lékařským zařízením, pro jehož provoz je nutná certifikace. Zároveň obsluhující personál musí mít zdravotnické vzdělání. Jen tím může být zabezpečen potřebný standard pro precizní zákrok bez pozdějších následků.

Jednodušší a bezpečnější cesta vede přes kliniky plastické chirurgie a estetické medicíny, kde máte jistotu certifikovaných strojů a profesionálního zázemí.

4 důvody, proč zvolit laserové odstranění na klinice plastické chirurgie.

  • Moderní a rychlý způsob, jak se zbavit nechtěného kosmetického vylepšení.
  • Povaha zákroku vyžaduje zkušený personál se zdravotnickým vzděláním. To kliniky jednoznačně splňují.
  • Jistota bezbolestného a sterilního provedení.
  • Žádné nechtěné jizvy.

Také uvažujete o odstranění permanentního obočí?

Michal Crhák

Back to Top