Současné postupy zahušťování vlasů slibují perfektní výsledek, žádnou bolest a trvalý efekt. V čem spočívá podstata zákroku a proč se těší oblibě po celém světě? Pokud vás trápí řídnoucí vlasy nebo začínající pleš, pak pro vás bude užitečný následující text. Zjistíte, jak zahušťování probíhá,komu je určena a co vůbec plešatění způsobuje. Možná budete překvapeni, jak snadno a rychle lze tento problém vyřešit.

Zahušťování vlasů moderními technikami

 Díky inovativním technologiím a metodám je dnes již možné vyřešit problém s plešatěním jednou provždy. Většina klinik estetické medicíny nabízí službu transplantace vlasů vlastími folikuly. Jedná se o zákrok, kdy jsou z oblasti na hlavě, kde máte vlasy ještě husté a zdravé, odebrány jednotlivé vlasy i s kořínky, které se následně vloží do předem připravených kanálků v holých místech. Tímto způsobem se vyplní oblast začínající pleše, koutů nebo ustupujícího čela.

 

Operace není bolestivá, jelikož probíhá pod lokální anestezií. Před zákrokem dostanete léky na uklidnění a poté je injekční stříkačkou aplikováno anestetikum do pokožky hlavy. Nastřelení vlasů, jak se jinými slovy této technice říká, je prozatím nejefektivnějším a trvalým řešením začínající i pokročilé alopecie.

Kdo je vhodným pacientem

Transplantace vlasů je vhodná pro ty, kdo bojují s plešatěním nebo výrazně řídnoucí kšticí. Podstoupit jej mohou muži i ženy, ale obecně se alopecie vyskytuje spíše u pánské části populace. U žen se alopecie projevuje nadměrným vypadáváním vlasů po celé hlavě nebo v oblasti pěšinky, u mužů dochází spíše k tvorbě lysin, koutů či ústupu čela. Příčiny plešatění jsou různé, ale nejčastěji za něj mohou genetické předpoklady. Chcete-li však nadměrnému vypadávání vlasů předejít, používejte výhradně přírodní kosmetiku bez silikonů a parabenů, doplňujte vitamíny, omezte alkohol a cigarety a především se vyhýbejte stresu.

 

Stupnice plešatění dle Norwooda

 Chcete-li se dozvědět v jaké fázi plešatění se nacházíte a jak by mohly vaše vlasy vypadat za několik let, pak by vás mohla zajímat tzv. Norwoodova stupnice plešatosti. Ta definuje dva základní postupy řídnutí vlasů u mužů:

 

  1. Běžný typ – nejprve mizí vlasy z čela a temene hlavy. Vznikají kouty a kolečko, které se dále rozšiřují. U některých mužů se v určité fázi vypadávání zastaví, u jiných však dochází až do stádia, kdy se obě lysiny spojí v jednu velkou a vzniká tzv. hippokratovská pleš. Vlasy tak v poslední fázi zůstávají pouze po obvodu spodní části hlavy.
  2. Typ “A” – méně častý jev, kdy mizí vlasy směrem od čela dozadu. Čelo se tak neustále “zvyšuje”, dokud nedosáhne určité hranice. V tomto případě vzniká pleš pouze v přední části hlavy.

Co vás čeká před zákrokem

 Jakmile se objednáte na kliniku, budete muset nejrpve podstoupit lékařskou prohlídku a trichologické vyšetření. Na konzultaci vás specialista seznámí se všemi potřebnými informacemi o proceduře. Zjistí, zda vám v absolvování zákroku nebrání nějaké zdravotní problémy a také společně vyberete místo, z níž se bude odebírat vlasový štěp pro transplantaci. Dozvíte se, jaký výsledek můžete po ošetření očekávat a jak dlouho se zasažená místa budou hojit.

 

Pokud jste došli až sem, získali jste všechny základní informace, které by měly předcházet vaší případné schůzce na klinice. Nyní víte, že se není čeho bát, jelikož transplantace vlasů nebolí a je zcela bezpečná.Máte povědomí o tom, jak zákrok probíhá, a na co bude vhodné se připravit. Tak už není třeba čekat, abyste si splnili si novoroční přání!

A jak řešíte potíže s plešatěním vy? Necháváte vše na matce přírodě? Nebo snad už máte podobný zákrok za sebou? Podělte se s námi o své zážitky!

Michal Crhák

Back to Top